Tarihçemiz
09 Mayıs 2018

Merkezimizin Tarihçesi

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 17 Ocak 2007 tarihinde Sağlık Bakanlığımızın onayı ve Bayındırlık ve  İskan Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünün ortak çalışması  sonucu 20 Ünitli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılmasına karar verilerek, proje yaz döneminde bitirilip, ihale aşamasının tamamlanmasından sonra 2007 yılı Kasım ayı döneminde binanın tadilatına başlanmış olup, 2008 Mayıs ayında tamamlanmıştır.

Daha sonrasında Hastanemiz için Bakanlıktan gerekli para aktarımı yapıldıktan sonra gerekli olan sarf malzemesi, teknik cihazlar ve ünitlerin alımı yapıldıktan sonra 20 Ekim 2008 tarihinde Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Merkezimiz 24 Nisan 2017 tarihinden itibarende mevcut binamızın yetersizliği nedeni ile eski 82. Yıl Devlet Hastanesi Hizmet binasında gerekli tadilatlar yapılarak hizmet vermeye başlamıştır.

Amacımız; hastalarımıza güler yüzlü yaklaşımla modern tıbbi teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayarak hizmet verirken, mesleki bilimsel faaliyetlerle hekimlerimizin bilgi donanımını arttırarak, toplumun ağız ve diş sağlığını korumak, ağız diş sağlığı ile ilgili sorunları çağdaş bilimsel yöntemlerle çözmek ve hastalarımızı sağlığına kavuşturmak, bütün bu sağlık hizmetlerini uygularken insan haklarına saygılı, güler yüzlü yaklaşımla hasta ve çalışan memnuniyetini sağlamaktır.

Ekip kalite standartlarına uygun olarak ilke edinen merkezimizin hedefi; çalışanlarının hizmet alanlarını sürekli geliştiren ve eğitimlerini sağlayan modern bir yönetim anlayışı ile hizmet sunan ve mutluluk veren bir sağlık kurumu olmaktır.
       
Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin kuruluş aşamasından bu güne kadar sabır ve güvenlerinden dolayı halkımıza, gayret ve bitmeyen özverilerinden dolayı hekim arkadaşlarımıza, diş teknisyenlerimize, idare, sağlık, memur, bilgi işlem ve temizlik personellerimize, destek ve emeği geçen devlet büyüklerimize teşekkür ederiz.